Pousada Lara
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Udendørs pool | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Pousada Lara har en bekvem beliggenhed i nærheden af Centro Histórico de Pirenópolis. Der er også en bekvemmelighed med en parkeringsplads på stedet.
Både Pirenopolis Teater og Ponte Sobre o Rio das Almas ligger 8 og 9 minutters gåtur derfra. Indkvarteringen kan prale af sin beliggenhed indenfor 1 km fra Pirenópoliss bymidte. Gæsterne finder Nossa Senhora do Carmo Church and Museum kun en kort afstand fra dette komfortable sted.
Café Baru Cafe & Lounge er beliggende 50 meter fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Refugio Avalon250 m
- Lagoa Azul250 m
- Familia Pompeu Museum200 m
- Cachoeiras dos Dragões250 m
- Igreja NS do Rosario Matriz & Museu da Matriz100 m
- Teatro Sebastiao Pompeu de Pina100 m
- Dona Benta Suspension Bridge200 m
- Cavalhadas Museum200 m
- Lufthavne
- Santa Genoveva/Goiania Lufthavn117 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Kun voksne
- Kaffebar
- Brandslukkere
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
Services
- Husholdning
- Velkomstdrink
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Pousada Lara hotel?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Lara hotel. - ✈
Hvor langt er Santa Genoveva/Goiania fra Pousada Lara hotel?
Der er en 120-km afstand mellem Santa Genoveva/Goiania og Pousada Lara hotel. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Pousada Lara hotel?
Du kan parkere dit køretøj på det Pousada Lara hotel ved en parkeringsplads. - ❓
Er morgenmad inkluderet i prisen for reservationen i Pousada Lara hotel?
Ja, morgenmad med kontinental er inkluderet i nogle af priserne. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med Pousada Lara hotel. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i Pirenópolis hotellet?
Kunder bør tjekke ud fra Pirenópolis hotellet ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i hotellet er 88$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på et Pousada Lara hotel?
Gæsterne på et Pousada Lara hotel kan betale med Visum og Elo kreditkort.